80-lecie szkoły

historiaarchiwum.jpg Drodzy Absolwenci Naszej Szkoły

Mamy zaszczyt zaprosić absolwentów i przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli na uroczyste obchody jubileuszu 80-cio lecia naszej szkoły, które odbędą się 12 i 13 października 2018 roku. Ta szczególna rocznica jest okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć na to, co łączy młodość z dojrzałością. Jest to czas na wspomnienie radosnych chwil i spotkanie po latach. Dyrekcja LOKEN oraz Stowarzyszenie Przyjaciół LOKEN zwracają się do wszystkich ze szczególną prośbą o przekazywanie wspomnień i zdjęć ze swoich lat spędzonych w liceum oraz dzielenie się uwagami na temat publikacji jubileuszowych. Udział w obchodach rocznicy będzie możliwy poprzez rejestrację osób w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.loken.pl. Rejestracja elektroniczna za pomocą strony WWW. Będzie możliwa wkrótce

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej - 80 lat istnienia.

W 2018 roku, nasze miasto Stalowa Wola obchodzić będzie jubileusz 80 lecia swojego powstania. Niewiele jest dzisiaj istniejących nadal instytucji, które od początku swojego istnienia byłyby związane z historią miasta. Jedną z nich, jeżeli nie jedyną, jest Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, którego pierwszym dyrektorem był Witold Habdank Kossowski, legionista, poeta i pedagog. Nasza szkoła rozpoczynała swą działalność edukacyjną w budynku dzisiejszego Gimnazjum nr 2, by od 1953 roku przenieść się do obecnej siedziby przy ul. Staszica 5. Szkoła przez te wszystkie lata zapisała się na trwale w środowisku nie tylko naszego miasta ale i wielu okolicznych miejscowości. Ze szkołą było i jest związanych wielu wspaniałych nauczycieli oraz pedagogów, którzy wraz z uczniami tworzyli i tworzą niezapomniany klimat i atmosferę Liceum. Przez 80 lat swojego istnienia, mury szkoły opuściła imponująca liczba ponad 13 000 absolwentów, dla których była ona niejednokrotnie przepustką do odniesienia sukcesu zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
Chcemy, by nadchodzący jubileusz stał się okazją do spotkania absolwentów różnych roczników, do spotkania tradycji szkoły z jej dniem współczesnym. Stąd nasza gorąca prośba do wszystkich absolwentów szkoły o włączenie się w obchody jubileuszowe, które odbędą się 12 i 13 października 2018 r. W ramach jubileuszu zorganizowany zostanie zjazd absolwentów wszystkich roczników, wydana zostanie jubileuszowa publikacja, odbędzie się spotkanie okolicznościowe absolwentów połączone z balem w murach szkoły oraz inne okolicznościowe imprezy. W związku z powyższym, już dzisiaj zwracamy się do naszych koleżanek i kolegów, których los połączył z naszą szkołą o nawiązanie kontaktu z organizatorami, tak byśmy mogli informować Państwa o szczegółach organizacji jubileuszu. Zapraszamy też chętnych do zgłaszania swego akcesu do działającego przy naszej szkole "Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO im. KEN". Wszystkich, którzy zapragną mieć bliższe informacje na temat jubileuszowych obchodów oraz chcą wziąć w nich udział, prosimy o kontakt - szczegółowe informacje znajdują się w podstronie Kontakt.

absolwent LO KEN Mariusz Potasz - dyrektor szkoły

Ramowy plan uroczystości (szczegółowy plan godzinowy zostanie przedstawiony na początku 2018 r.):
12 października 2018 r.

  • Rejestracja uczestników w szkole.
  • Masza Święta w intencji wszystkich nauczycieli, uczniów, pracowników administracji, związanych w przeszłości i obecnie z LO im. KEN.

13 października 2018 r.

  • Rejestracja uczestników w szkole.
  • Spotkania roczników absolwentów w salach lekcyjnych.
  • Uroczysty przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem Eugeniusza Kwiatkowskiego.
  • Uroczysta Akademia Jubileuszowa.
  • Bal Absolwentów w murach szkoły (studniówki wspomnień czar)
Wozek inwalidzki