Dla rodzica

Drodzy Rodzice!

Od 1999 r.  śledzimy dalsze losy edukacyjne naszych uczniów. Zbieramy dane dotyczące  wyborów kierunków, typów studiów, najpopularniejszych ośrodków akademickich.
Każdego roku jesienią opracowujemy je prezentując w postaci „Losów absolwentów”.
Pomaga nam to uchwycić zmieniające się preferencje w wyborach edukacyjnych naszych wychowanków i stale dopasowywać ofertę kształcenia szkoły do zmieniających się upodobań w wyborach studiów.


Na przestrzeni ostatniej dekady obserwowaliśmy kilkukrotnie taką zmianę preferencji. Spowodowane to było min. sytuacją gospodarczą kraju, zmianami na rynku pracy, jak również reformami w oświacie. Jeszcze na początku mijającego dziesięciolecia w wyborach studiów dominowały kierunki społeczne, ekonomiczne i językowe, natomiast studia techniczne, rolnicze były mało popularne. W drugiej połowie dekady obserwujemy zmianę preferencji w wyborach. Absolwenci coraz częściej interesują się studiami inżynieryjnymi, technicznymi, oraz studiami związanymi z szybkim rozwojem nauk przyrodniczych jak np. biotechnologia.

W roku 2005 po raz pierwszy uczniowie zdawali „nową maturę” po ukończeniu trzyletniego zreformowanego liceum. Od tego czasu obserwujemy coraz większą korelację między ukończeniem klasy o odpowiednim rozszerzeniu a wyborem kierunków studiów.

Drodzy Rodzice, pamiętacie swoje czasy licealne? Ówczesne profile nauczania nie wprowadzały tak dużych różnic programowych jak współcześnie. Ukończenie „starego liceum” nie wywoływało tak silnej korelacji między wyborem profilu a później kierunkiem studiów. Jeżeli dzisiaj uczeń podejmie nieodpowiednio decyzję dotycząca klasy i rozszerzenia przedmiotów, to musi włożyć niewspółmiernie dużo wysiłku (w porównaniu ze „starym liceum”), aby wyrównać różnice programowe i podołać wymaganiom maturalnym z przedmiotów nie realizowanych na poziomie rozszerzonym. Tym samym komplikuje się możliwość dostania się na wymarzone studia.

Zachęcamy do analizy prezentowanych przez nas informacji w NINIEJSZEJ ZAKŁADCE , które mamy nadzieję, pomogą Państwu i dzieciom w wyborze odpowiedniej klasy.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas 1-3


Dla rodzica 2024-03-26 12:36:11

We wtorek 26 marca 2024 r.  o godz. 17.00  zapraszamy RODZICÓW UCZNIÓW  KLAS  1-3 na spotkanie z wychowawcami. 
Rodziców uczniów trzecich klas, przed spotkaniem z wychowawcami,  zapraszamy o godz. 17.00  na spotkanie w hali sportowej z dyrektorem szkoły nt. MATURA 2025.
Z powodu nieobecności wychowawców, Rodziców uczniów klas 1c, 2a,2c,2f,2f, 2i oraz 3g zapraszamy w innym terminie.

Ze względu na małą ilość miejsc parkingowych sugerujemy parkowanie samochodów na parkingach sąsiadujących ze szkołą ulic. 

Niżej podajemy sale, w których odbędą się spotkania:


Zakończenie I semestru - spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I-IV


Dla rodzica 2024-01-19 11:03:52

We wtorek 23 stycznia 2024 r.  o godz. 17.00  zapraszamy RODZICÓW UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS na spotkanie z wychowawcami.  Rodziców uczniów klasy 2c zapraszamy w innym terminie. 

Ze względu na małą liczbę miejsc parkingowych sugerujemy parkowanie samochodów na parkingach sąsiadujących ze szkołą ulic. 

 

Sale, w których odbędzie się spotkanie z wychowawcą:


DKMS informacja dla Rodziców


Dla rodzica 2024-01-18 17:52:20

Drodzy Rodzice,

Już po raz dziewiąty, w dniu wywiadówki, 23 stycznia 2024 r. w sali numer 2 (na parterze) w naszej szkole odbędzie się #KOMÓRKOMANIA – projekt edukacyjny połączonyz dobrowolną rejestracją Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych skierowany do młodych ludzi, którzy zaczynają dorosłe życie. Zapoznajcie się z informacjami na temat dawstwa szpiku i zachęćcie swoje pełnoletnie dziecko do rejestracji jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych podczas organizowanej w szkole #KOMÓRKOMANII. Jeśli sami nie mieliście jeszcze okazji dołączyć do grona osób gotowych pomóc Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi, zarejestrujcie się razem. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta, któremu niepomogły inne dostępne metody leczenia.

 BROSZURA DLA RODZICÓW:

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że cierpi na nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małychdzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc.Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych odniespokrewnionego Dawcy.

Na całym świecie jest ponad 40 milionów potencjalnych Dawców szpiku, ale nadal nie wszyscy Pacjenciznajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku, tym większa szansa dla chorych na znalezienie bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji, która będzie miała miejsce poraz dziewiąty w naszej szkole, w dniu 23 stycznia 2024 roku, od godziny 16.30 podczas trwania wywiadówki.

Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości.

Organizatorzy

 

DKMS


Dla rodzica 2023-12-17 20:46:30

Szanowni Rodzice,
Już wkrótce w szkole Państwa dzieci rozpocznie się realizacja projektu edukacyjnego, którego zwieńczeniem będzie organizacja dnia rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku, dzięki którym mali i duzi Pacjenci zmagający się z białaczkami i chorobami układu krwiotwórczego dostają szansę na życie i zdrowie. Projekt #KOMÓRKOMANIA, realizowany w szkole we współpracy z Fundacją DKMS, za zgodą Dyrekcji, pod opieką Grona Pedagogicznego i Opiekuna ze strony szkoły, pozwala na:
 pogłębienie wiedzy młodych dotyczącej zdrowia i dawstwa szpiku (obalamy mity dotyczące tej formy pomocy),
 wspólne, międzyklasowe działanie metodą projektu,
 nabycie i skorzystanie z umiejętności cenionych w pracy i życiu (budowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej, praca zespołowa, prospołeczne wykorzystanie umiejętności cyfrowych, działanie na rzecz potrzebujących),
 realizację działania, którego efekty mają realny wpływ na życie i zdrowie Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.
Sam dzień rejestracji potencjalnych Dawców jest okazją, by zrobić coś razem, dołączyć jako Rodzic do działań, zarejestrować się wspólnie do bazy i pomóc swojemu dziecku pięknie wejść w dorosłość.

AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW ODBĘDZIE SIĘ W l LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. KEN W DNIU 23.01.2024 ROKU /DZIEŃ WYWIADÓWEK SEMESTRALNYCH/ 
Z całego serca zachęcamy do wsparcia Młodych i Szkoły w realizacji Projektu Fundacja DKMS/Zespół projektu #KOMÓRKOMANIA/Szkolny koordynator programu

Co Warto wiedzieć, o czym warto mówić?
Gdy leczenie i chemioterapia nie dają już nadziei, ratunek dla Pacjenta/Pacjentki przychodzi od Dawcy spokrewnionego (tylko 25% szans na zgodność) lub niespokrewnionego (75%), o ile ten jest w bazie potencjalnych Dawców. Dawstwo w 90% przypadków to pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej, w 10% pobranie szpiku z talerza kości biodrowej (NIGDY z kręgosłupa!). Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. 

Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku  publicznego. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 868 626 osób (grudzień 2022). Ponad 11 464 z nich (grudzień 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom w Polsce i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na
życie.

Jest nam miło poinformować Państwa, że dzięki akcjom prowadzonym w naszej szkole w przeciągu ostatnich pięciu lat, czworo uczniów z klas maturalnych, którzy zarejestrowali się na jednej z takich akcji zostało Rzeczywistymi Dawcami i mieli okazję uratować życie innemu człowiekowi.
Jesteśmy z nich bardzo dumni i wierzymy, że ci młodzi ludzie mogą być pięknym przykładem dla innych osób.

Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I-IV


Dla rodzica 2023-11-21 11:39:53

We wtorek 21 listopada 2023 r.  o godz. 17.00  zapraszamy RODZICÓW UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS na spotkanie z wychowawcami. Z powodu nieobecności wychowawców, Rodziców uczniów klas 1c, 2d, 2i oraz 4b zapraszamy w innym terminie. 

Ze względu na małą ilość miejsc parkingowych sugerujemy parkowanie samochodów na parkingach sąsiadujących ze szkołą ulic. 

Niżej podajemy sale, w których odbędą się spotkania:


Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych


Dla rodzica 2023-09-06 19:19:03

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas pierwszych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie w dniu 08.09.2023 r. o godzinie 17.00 z dyrekcją szkoły i wychowawcami klas pierwszych. 
Pierwsza część, spotkanie z dyrektorem, będzie miała miejsce na hali sportowej (wejście przez szkołę), druga, spotkanie z wychowawcami, w salach lekcyjnych. 
Ze względu na trwające prace remontowe i wynikające z tego utrudnienia w ruchu pojazdów na terenie posesji szkoły, bardzo prosimy rodziców o parkowanie samochodów przy ulicach sąsiadujących ze szkołą i parkingu od strony sklepu "Biedronka". Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Prosimy o sprawdzenie przydziału sal, w których odbędą się spotkania z wychowacami TUTAJ

Serdecznie zapraszam

Mariusz Potasz

Spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami


Dla rodzica 2023-03-16 06:55:46

W piątek, tj. 17.03.2023 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami. Spotkanie rodziców uczniów klasy 2c,2d oraz klasy 4b odbędzie się w innym terminie. Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy o godz. 17.00 na halę sportową ( wejście od strony parkingu) na spotkanie z DYREKTOREM szkoły  - Matura 2024.

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE Podsumowanie akcji


Dla rodzica 2023-01-13 11:56:59

 DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Podsumowanie akcji

 

 

 

 

 

 

„Szczęście to jedyna rzecz,

która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

A.Schweirtzer

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

z radością przekazujemy Wam sprawozdanie z akcji  rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, która odbyła się w naszej szkole 11 stycznia 2023 roku.

W tym dniu do grona potencjalnychDawców dołączyło 40 kolejnych osób.

W imieniu zespołu Fundacji DKMS, organizatorów akcji, czyli klasy 3F wraz z wychowawcą Maciejem Biłograsem oraz w imieniu wszystkich pacjentów, którzy otrzymali szansę na nowe życie dzięki Dawcom szpiku, pragniemy Wam gorąco podziękować, za chęć niesienia pomocy innym, pomocy bezinteresownej, płynącej z głębi serca. Dzięki ludziom takim jak Wy możemy zwiększyć szanse pacjentów na całym świecie na pokonanie tej okrutnej choroby, jaką jest nowotwór krwi. Jesteśmy z Was dumni i zarazem wdzięczni, że po raz kolejny nie zawiedliście i podjęliście świadomą decyzję o rejestracji w bazie Dawców Fundacji DKMS. Tworzą ją wspaniali ludzie – potencjalni i faktyczni Dawcy, Pacjenci, Wolontariusze i Darczyńcy, złączeni w jednym celu – walce o dobro pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku.

Szczególne podziękowania składamy też szkolnemu Wolontariatowi i Pani Iwonie Sodomir, za aktywne wsparcie  poprzez zorganizowanie kiermaszu słodkości, dzięki któremu mogliśmy również wesprzeć finansowo Fundację DKMS.

Pamiętajcie: Tylko łącząc siły możemy ratować ludzkie życie i zmieniać świat na lepsze!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Szkolny koordynator z ramienia Fundacji DKMS

Małgorzata Gołojuch

 

Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów naszej szkoły


Dla rodzica 2023-01-10 13:50:50

W czwartek 12 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami. Z powodu ograniczonego miejsa na parkingu szkolnym prosimy rodziców o parkowanie samochodów na ulicach i parkingach sąsiadujących ze szkołą. Przypraszamy za utrudnienia.

Prosimy o sprawdzenie sal, w których odbędzie sie spotkanie TUTAJ.

Zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami


Dla rodzica 2022-11-18 17:10:20

W piątek 18 listopada 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami. Z powodu odbywających się szkoleń maturalnych dla nauczycieli zapraszamy Rodziców uczniów klas 2c,3b,3f,3e  na spotkanie z wychowawcami w innym terminie.

Prosimy o sprawdzenie sal, w których odbędzie sie spotkanie TUTAJ

Zapraszamy Rodziców uczniów pierwszych klas na spotkanie z dyrektorem szkoły


Dla rodzica 2022-09-07 21:41:08

Zapraszamy Rodziców uczniów pierwszych klas na spotkanie z dyrektorem szkoły w dniu 9.09.2022 r. (piątek), które rozpocznie się na hali spotrowej naszej szkoły o godz. 17.00. Po spotkaniu z dyrektorem zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych. 

Nowe zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych od 2023 roku


Dla rodzica 2022-03-17 13:57:53

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dokument, w którym opisuje nowe zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych od 2023 roku. Zmiany dotyczą zarówno egzaminów pisemnych, jak i egzaminów ustnych. Poniżej publikujemy linki z ważnymi informacjami o egzaminie maturalnym w nowej formule od 2023 r.  Jedna z istotnych zmian, to zmiana progu zaliczenia, egzaminu zdawanego na poziomie rozszerzonym w części obowiązkowej.
najważniejsze zmiany:
https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20220225%20EM%20w%20latach%202023%20i%202024%20ZMIANY.pdf
aneksy do informatorów:
https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/informatory/
arkusze pokazowe zgodne z wymaganiami egzaminacyjnymi oraz aneksami do Informatorów:
https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/materialy-dodatkowe/arkusze-pokazowe-marzec-2022
materiały dodatkowe:
https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/materialy-dodatkowe/

Spotkanie wychowawców z rodzicami


Dla rodzica 2022-03-15 10:40:54

W piątek 18 marca 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami. W związku z nadal obowiązującymi ograniczeniami związanymi z zakażeniami koronawirusem w Polsce, spotkanie z wychowawcami odbędzie się w sposób zdalny. 

Zakończenie I semestru nauki - spotkanie wychowawców z rodzicami


Dla rodzica 2022-01-19 14:49:00

W piątek 21 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami. W związku z ogromną dzienną liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spotkanie z wychowawcami odbędzie się w sposób zdalny. 

Zmiana terminu wywiadówki z 19.03.2021 r. na 26.03.2021 r.


Dla rodzica 2021-03-16 11:18:16

Informujemy, że w związku ze zmianą organizacji pracy w okresie pandemii, planowane wcześniej na 19 marca 2021 r. spotkanie rodziców uczniów wszystkich  klas z WYCHOWAWCAMI na platformie MEET, odbędzie się w piątek 26 marca 2021 r. o godz. 17.00

O szczegółach dotyczących logowania poinformujemy poprzez wiadomość w dzienniku. 

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas - zakończenie I semestru nauki


Dla rodzica 2021-01-26 17:22:00

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na wyjątkowe spotkanie z wychowawcami. W piątek 29 stycznia 2021 r. o godz.  17.00 prosimy o zalogowanie się na platformę Meet. O szczegółach logowania rodziców zostaną powiadomieni rodzice i uczniowie poprzez dziennik. 

Spotkanie rodziców klas z wychowawcami klas


Dla rodzica 2020-11-17 20:33:55

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na wyjątkowe spotkanie z wychowawcami. W piątek 20.11.2020 r. o godz.  17.00 prosimy o zalogowanie się na platformę Meet. O szczegółach logowania rodziców zostaną powiadomieni rodzice i uczniowie poprzez dziennik. 

Dodaj do kalendarza: Dodaj do kalendarza google Dodaj do kalendarza Outlook

Nabór uzupełniający wniosków o przyznanie stypendium


Dla rodzica 2020-10-09 17:56:47

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w dniu 6 października 2020 r. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru uzupełniającego w terminie od 12 do 23 października 2020 r. wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych –  szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2020/2021.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z zasadami przyznawania stypendium zamieszczonymi na stronie internetowej projektu stypendialnego (2020/2021 szkolnictwo ogólne): www.podkarpackie.edu.pl

 

Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych


Dla rodzica 2020-09-15 12:57:52

Zapraszamy Państwa na spotkanie w formule zdalnej z dyrektorem szkoły, a następnie wychowawcą klasy, w środę o godzinie 17.00 rodziców uczniów klas: 3a, 3b, 3c, 3d zaś w czwartek o godzinie 17.00 rodziców uczniów klas: 3e, 3f, 3g, 3h,3i.

Aby dołączyć do spotkania prosimy, aby skorzystali Państwo z konta szkolnego swojego dziecka (z domeny loken.pl).
Na mail Państwa dziecka zostanie wysłany link aktywacyjny.
Tematem spotkania z dyrektorem szkoły będą kwestie związane z organizacją egzaminu maturalnego w 2021 r. Po zakończeniu spotkania z dyrektorem będą Państwo proszeni o połączenie się na spotkanie z wychowawcą klasy .
 

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z DYREKTOREM SZKOŁY i WYCHOWAWCAMI


Dla rodzica 2020-09-09 11:42:42

Zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych  na spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami. Spotkanie odbędzie się
w piątek 11.09.2020 r. o godz. 17.00 na hali sportowej (wejście bezpośrednio na halę od strony parkingu).

Regulamin funkcjonowania szkoły w dobie zagrożenia wirusem COVID-19


Dla rodzica 2020-08-30 18:26:28

Każda osoba przed przyjściem do szkoły (uczeń, nauczyciel, pracownik administracji  i obsługi, rodzic, osoby trzecie)  jest zobowiązana do zapoznania się z regulaminem bezpieczeństwa przebywania w budynku szkoły.

Niniejszy regulamin ma na celu zminimalizowanie potencjalnego zarażenia się wirusem Covid 19 przez uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Jego sumienne przestrzeganie, będzie nie tylko wyrazem dojrzałości odpowiedzialności i dbałości wszystkich osób, które na co dzień spotykają się
w szkolnej przestrzeni, o nasze zdrowie, ale także zdrowie tych, których po powrocie ze szkoły spotykamy w domu.

 

Regulamin funkcjonowania szkoły w dobie zagrożenia wirusem COVID-19 obowiązujący na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli od 1 września 2020r. został dodatkowo opublikowany w zakładce O szkole-Dokumenty.

 

Spotkanie rodziców z wychowawcami na platformie MEET


Dla rodzica 2020-06-23 08:02:41

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na wyjątkowe spotkanie z wychowawcami. We wtorek i środę o godz. 18.00 prosimy o zalogowanie się na platformę Meet. O szczegółach logowania rodziców zostali powiadomieni uczniowie.Wozek inwalidzki
Aktualności