Egzamin maturalny

Co da mi matura z informatyki?

Na powyższe pytanie trudno jest odpowiedzieć w kilku słowach. Dlaczego? Korzyści ze zdawania matury z informatyki jest bardzo wiele. Prawdopodobnie nikt nie jest w stanie dyskutować z opinią, że informatyka jest dyscypliną, która ma istotny wpływ na nasze życie. Na dodatek, dynamicznie się rozwija, wspiera inne dziedziny, a praca w jej obszarze jest zajęciem dobrze płatnym.

Matura z informatyki może być poważnym krokiem do zajęcia się nią zawodowo, profesjonalnie. Zainteresowania i pasja mogą przekuć się w zawód, bądź pomysł na życie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pilna nauka oraz matura z informatyki może być dobrą inwestycją. Inwestycją w nas samych i naszą przyszłość.

Ponadto, informatyka często występuje w gronie przedmiotów kwalifikacyjnych na studia, a jeśli już wybiera się ten przedmiot jako maturalny, to warto oprzeć na nim także kształcenie wyższe. Wiedza informatyczna może przydać się zawsze i wszędzie, niezależnie od tego w jakim kierunku będziemy chcieli się rozwijać i pracować.

Informatyka to umiejętności, które coraz częściej są niezbędną podstawą, bez których nie mamy szans na zdobycie konkretnej pracy. Zdawanie matury z informatyki to pogoń za współczesnością, odpowiedź na wymagania, które stawia przed nami dzisiejszy świat.

Sczególy proceduralne:

Zasady rekrutacji na studia 2021

Wozek inwalidzki
Aktualności