Gabinet psychologiczny

Masz problem i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Wydaje Ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia? Do rozwiązania Twoich problemów też prowadzi jakaś droga, trzeba ją tylko odnaleźć.
Zapraszam na pogaduchy o tym co smuci i co cieszy, co ważne i mniej ważne, co zmienić a co pozostawić bez zmian...i o tym co Wam w duszy gra.

Gabinet psychologiczny  jest miejscem wsparcia dla ucznia, rodzica i nauczyciela.

W ramach jego działalności prowadzona jest pomoc psychologiczno - pedagogiczna zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r.

Szlachetna Paczka


Gabinet psychologiczny 2023-11-30 11:54:53

W tym roku, po raz kolejny nasza szkoła angażuje się w charytatywne przedsięwzięcie, jakim jest "Szlachetna Paczka". Pragniemy pomóc pani Magdalenie, która samotnie wychowuje dwie córki. Najpilniejsze potrzeby rodziny to: lodówka, odzież, żywność i środki czystości.

W związku z tym zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w przygotowanie "paczki" dla rodziny pani Magdaleny. 4 GRUDNIA (poniedziałek) na terenie szkoły odbędzie się finał "Szlachetnej Paczki". 

Wolontariat szkolny

Świece okopowe dla żołnierzy z Ukrainy


Gabinet psychologiczny 2023-02-09 12:09:31

Zachęcamy do włączenia się w akcję pt. "Świece okopowe dla żołnierzy z Ukrainy", której celem jest zbiórka resztek świec czy wkładów do zniczy. Dzięki takim świecom pozyskanym z recyklingu żołnierze mogą się ogrzć, ugotować wodę czy wysuszyć ubrania. Świeca wykonana z 200- gramowej puszki może zapewnić ciepło i światło przez około  2,5 godziny. Resztki świec można przynosić do gabinetu psychologicznego sala nr 30 /I piętro/ lub wrzucać do specjalnie oznaczonych pudełek na terenie szkoły.

Bardzo prosimy o włączenie się do tej akcji.

Wolontariat szkolny

Szlachetna Paczka


Gabinet psychologiczny 2022-12-02 20:37:11

5 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna  Szlachetna Paczka, w ramach której bedziemy zbierać fundusze dla 6-osobowej rodziny /2 rodziców i 4 dzieci w wieku 2-13 lat/. Najważniejsze potrzeby rodziny to: żywność długoterminowa, środki czystości, ubrania i obuwie dla dzieci, materac i fotel jednoosobowy rozkładany dla najstarszego syna. 

Zapraszamy społeczność szkolną do wsparcia akcji i aktywny udział w wydarzeniach zaplanowanych w tym dniu.

Wolontariat szkolny

Szkoła dla Rodziców


Gabinet psychologiczny 2022-09-19 10:46:56

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim programie „Szkoła dla Rodziców”, którego celem jest wsparcie rodziców w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Uczestnicy nabędą wiedzę o metodach wychowawczych niezbędnych w relacji z dorastającym dzieckiem. Poznają m.in. jak: motywować, zachęcać do współpracy i samodzielności, dowartościowywać swoje dziecko, co stosować zamiast kar oraz będą mieć możliwość wymiany doświadczeń z osobami, które borykają się z podobnymi trudnościami.

W programie udział może wziąć jedno z rodziców. Szkolenie realizowane będzie w formie warsztatów psychologicznych i metodami aktywnymi.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do dnia 23.09.2022 r.

Pierwsze zajęcia odbyłyby się w piątek 30.09.2022 o godz. 17.30.

Więcej informacji udziela p. Iwona Sodomir – psycholog i p. Agnieszka Rodziewicz - pedagog poprzez dziennik, email: isodomir@loken.plarodziewicz@loken.pl; tel. 158426945.

Zapraszamy do udziału

Warsztaty dla klas III „Moje radzenie sobie z kryzysem”


Gabinet psychologiczny 2022-03-16 14:25:15

Od wtorku 22.03.2022 r. rozpoczynają się Warsztaty dla klas III „Moje radzenie sobie z kryzysem”, które bedą prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego. 
Plan warsztatów został opublikowanyc TUTAJ

Pierwszy Dzień Wiosny


Gabinet psychologiczny 2022-03-16 14:25:58

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

         21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny odbędzie się w naszej szkole „szafobranie”. Będzie ono polegało na wymienianiu się ubraniami, w dobrym stanie, w których już nie chodzimy. Każdy może przynieść nieużywane już rzeczy, które komuś innemu mogą się jeszcze przysłużyć.

         21 marca, w poniedziałek prosimy o wystawienie ubrań do godz. 8.00 na korytarzu na pierwszym piętrze. Tam też na każdej przerwie będzie można wybrać, przymierzyć i zabrać coś dla siebie.

         Produkcja jednej koszulki pochłania wodę na 2,5 roku życia jednego człowieka. Dajmy drugie życie swoim ubraniom, a przyroda się nam za to pięknie odwdzięczy.

Tego dnia zachęcamy również wszystkich do przebierania się, zakładania śmiesznych nakryć głowy, okularów.

 
 
 
 
OdpowiedzPrzekaż dalej

Szlachetna Paczka


Gabinet psychologiczny 2021-12-02 09:13:39

W dniu 6.12.2021 r. /poniedziałek/ w Naszej Szkole odbędzie się akcja pt. Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc rzeczowa dla wybranej przez Nas 3 osobowej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Zebrane środki finansowe przeznaczymy na zakup niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego /lodówka, pralka, stół z krzesłami/, odzieży, obuwia, środków czystości i żywności.

Liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej w akcję Szlachetna Paczka oraz hojne wsparcie rodziny, której pomagamy.

Wolontariat szkolny

Szlachetna Paczka


Gabinet psychologiczny 2020-12-19 22:18:39

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w realizację Szlachetnej Paczki. Rozmiar Waszej gotowości i dobroci serca przerósł nasze oczekiwania.

Drodzy Uczniowie! Dzięki temu, że czujecie jak ważne jest pomoganie innym, w tym roku mogliśmy uszczęśliwić 86-letnią Panią, która samotnie radzi sobie w tych wymagających czasach. Wasza postawa jest godna naśladowania i pokazywania innym. Kolejny raz udowodniliście, że "razem możemy więcej". Dziękujemy!

#DzienSzpilek


Gabinet psychologiczny 2020-09-27 10:36:07


Włączamy się do akcji #DzienSzpilek i pomagamy dzieciom chorym na raka!

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji. 25 września przynosimy ze sobą szpilki i...
Telefon, para szpilek i odrobina kreatywności – tyle wystarczy by pomóc małym wojownikom z  Przylądek Nadziei! Chcesz pomóc? To banalnie proste:

  • Wskocz w wysokie obcasy i zrób sobie w nich zdjęcie. Możesz też strzelić fotkę samym butom!
  • 25.09 opublikuj zdjęcie jako post na Instagramie lub Facebooku i otaguj je #DzienSzpilek
  • Za taką fotkę Moliera2 i partnerzy zabawy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei

Na zdjęciach oznaczajcie też szkołę (I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej na Facebooku i staszicloken na Instagramie)

Zróbmy razem coś dobrego!
Samorząd i Wolontariat szkolny

 


Wozek inwalidzki
Aktualności