Dla ucznia

Jak przygotować się na powrót do szkoły po zdalnym nauczaniu?


1.    Stwórz schemat dnia i staraj się zrealizować swój plan. Sprawi to, że będziesz mieć poczucie kontroli, sprawczości i wpływu na siebie. Być może będziesz potrzebował kilku prób, zanim osiągniesz sukces.


2.    Akceptuj emocje, które odczuwasz tj. złość, strach, irytacja, smutek itp. Masz prawo je czuć. Potraktuj je jako informacje o tym co jest dla Ciebie ważne a czego się boisz lub czego nie chcesz.


3.    Bądź wyrozumiały dla siebie w powrocie do szkoły. Może być tak, że Twoje wyobrażenia nie pokryją się z rzeczywistością. Rok w życiu każdego człowieka to długo, mogło zajść wiele zmian w Tobie, u Twoich kolegów i nauczycieli i będziesz potrzebował czasu, aby się do nich przyzwyczaić.


4.    Dziel się z zaufanymi osobami swoimi wątpliwościami i obawami w związku z powrotem do szkoły. Pamiętaj rodzice i nauczyciele są po to, aby Ci pomóc i wesprzeć, kiedy tego potrzebujesz.


5.    Staraj się być wyrozumiałym i tolerancyjnym dla innych. Część Twoich kolegów i koleżanek mogła się zmienić, przeżywają trudne chwile i prezentuje odmienne zdanie na temat aktualnej sytuacji. Każdy z Was ma prawo być sobą i oczekiwać akceptacji ze strony innych.

Wozek inwalidzki
Aktualności