Język polski (kultura)

WItamy w zakładce poświęconej językowi polskiemu i przedmiotom artystycznym. Nasz zespół przedmiotowy tworzą: Elżbieta Drobny, Barbara Długosz, Jolanta Kawa, Adam Przybylski, Ewa Wierzbicka, Edyta Wołoszynek, Anna Żywczyk.

Matura - język polski


Język polski (kultura) 2020-06-02 11:04:33

W ramach przedmaturalnej powtórki uczniowie klas trzecich mogą sięgnąć po różnego rodzaju wsparcie
dostępne w Internecie. Oto kilka propozycji:

Nasza absolwentka na scenie!


Język polski (kultura) 2020-05-22 08:35:46

Patrycja Lewandowska, absolwentka klasy humanistycznej naszego liceum, zaprasza na swój spektakl pt. "Postacie" z muzyką Przemysława Gintrowskiego, który jeszcze przez kilka dni obejrzeć można bezpłatnie na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Patrycja razem z innymi aktorami tworzy Grupę artystyczną - St-Art. Ich działalność można śledzić na Facebooku oraz Instagramie.
Przygotowują premierę nowego spektaklu, "Jak się kochają w niższych sferach", którego Patrycja jest producentką (i oczywiście w nim występuje), a reżyseruje go Magdalena Kizinkiewicz (wersja filmowa spektaklu, którego Patrycja jest producentem wykonawczym, a Maciej Ślesicki reżyserem, będzie miała swoją premierę najprawdopodobniej w lipcu).
W planach grupa ma jeszcze projekt słowno-muzyczny z wierszami Wisławy Szymborskiej.

Patrycji gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych przesięwzięciach!

 

Millennium Docs Against Gravity w Ninatece


Język polski (kultura) 2020-05-08 12:15:55

 

Niezwykła gratka, nie tylko dla kinomaniaków!

#zostanwdomu #dkf #kultura

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych
w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz i od 2020 r. Poznań).

Od 8 do 18 maja w Ninatece pojawi się 20 najciekawszych tytułów z poprzednich edycji festiwalu, w tym: „Kraina miodu”, „Twarze, plaże”, „Książę i dybuk”, „Genesis 2.0”, „Niemiecki życiorys”, „Sól Ziemi”, „Stroiciel Himalajów”, „Niezwykła propozycja”, „Świadkowie Putina” i wiele innych.

Serdecznie polecamy!

 


Aktualności