GIS Day 2021

JUŻ PO RAZ SIÓDMY W NASZEJ SZKOLE, 17 listopada (środa), będziemy świętować obchody GIS Day. GIS Day jest międzynarodową i coroczną imprezą użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Obchodzony jest on na całym świecie od 1987 roku, zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej, pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society i Association of American Geographers.

Głównym celem GIS Day jest upowszechnianie wiedzy na temat systemów informacji geograficznej oraz ich wykorzystania w różnych dziedzinach nauki i technologii. 

System GIS to naukowe środowisko gromadzenia, analizowania i wizualizowania danych geograficznych. GIS integruje wiele rodzajów danych. Dzięki temu można analizować lokalizacje przestrzenne i organizować warstwy informacyjne do wizualizacji za pomocą map i scen 3 D. Dane zgromadzone w ten sposób ułatwiają nam podejmowanie lepszych decyzji.

W programie Międzynarodowego Dnia GIS-u w I LO im. KEN w Stalowej Woli pokażemy m.in. jak tworzyć swoje własne mapy i proste aplikacje mapowe. W zajęciach tematycznych w tym dniu wezmą udział uczniowie naszej szkoły.

Nasza szkoła jest objęta patronatem firmy ESRI Polska i jako jedna z nielicznych szkół ogólnokształcących w Polsce realizuje przedmiot nauczania GEOINFORMATYKA (Systemy Informacji Geograficznej). Na naszej stronie internetowej w zakładce GEOGRAFIA można zobaczyć dotychczasowe prace naszych uczniów.

Wozek inwalidzki
Aktualności