VIII GISday w LOKEN

 

 

JUŻ PO RAZ ÓSMY W NASZEJ SZKOLE, 16 listopada (środa), będziemy świętować obchody GIS Day. GIS Day to coroczna międzynarodowa impreza, organizowana systematycznie od 1987 roku, skierowana do użytkowników i entuzjastów systemów GIS, odbywająca się zawsze w trzecią środę listopada podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej. W programie Międzynarodowego Dnia GIS-u w I LO im. KEN w Stalowej Woli pokażemy m.in. jak tworzyć swoje własne mapy i proste aplikacje mapowe. W zajęciach tematycznych w tym dniu wezmą udział uczniowie naszej szkoły.

Od września 2015 roku w naszej szkole, z inicjatywy nauczycielek geografii jest nauczany przedmiot Geoinformatyka (Systemy Informacji Geograficznej). Na zajęciach uczniowie uzyskują podstawowe umiejętności posługiwania się programem ArcGIS . Nasza szkoła została objęta patronatem firmy ESRI Polska i jako jedna z dwóch liceów ogólnokształcących w Polsce realizowała przedmiot nauczania GEOINFORMATYKA (Systemy Informacji Geograficznej). 
Od września 2020 roku ESRI Polska rozpoczęła realizację  programu pilotażowego, którym objęła naszą szkołę. Do programu dołącza coraz więcej szkół. 

Zobacz, które szkoły już przystąpiły do programu!

Ideą, która przyświecała pomysłodawcom Dnia GIS-u jest popularyzacja nowego podejścia do przestrzeni, w której żyjemy, poprzez GIS.Organizowane tego dnia imprezy, seminaria, warsztaty i pokazy mają na celu zapoznanie osób w różnym wieku oraz z różnych branż z możliwościami wykorzystania systemów informacji geograficznej. Pokazywana jest funkcjonalność oprogramowania GIS, a także prezentone są interesujące osiągnięcia w tej dziedzinie.

Prezentacja prac uczniów naszej szkoły

W jakim programie pracuję uczniowie naszej szkoły?ArcGIS Online! ArcGIS Online to działające w chmurze rozwiązanie do analiz i tworzenia  map. Umożliwia tworzenie map, analizowanie danych oraz udostępnianie i współpracę. Usługa ArcGIS Online zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia map internetowychtworzenia scen 3Dtworzenia aplikacji internetowych.

Gdzie są opublikowane prace naszych uczniów? Mapy i aplikacje mapowe są opublikowane w zakładce Geografia GIS w LOKEN. 

Chcesz wypróbować możliwości ArcGIS Online? Proponujemy dwa scenariusze lekcji:

Zapoznanie ze środowiskiem ArcGIS Online

Wycieczka w Tatry

Wozek inwalidzki
Aktualności