Łukasz Chyła FINALISTĄ XLIX Olimpiady Geograficznej

W dniach 20-23 kwietnia 2023 r.  w Katowicach  odbyły się zawody finałowe XLIX Olimpiady Geograficznej. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Łukasz Chyła z klasy 3e otrzymał tytuł  FINALISTY. Łukasz na mocy art. 44zzh ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481) będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z geografii, uzyskując tym samym wynik 100 %. Nauczycielką Łukasza jest  pani Jolanta Biłogras

Podczas zawodów finałowych uczniowie  uczestniczyli w konkursie polegającym na wykonywaniu kartograficznych zadań praktycznych, obserwacji i pomiarów. Zadania były wykonywane przy użyciu tabletów z aplikacją mobilną (sprzęt i oprogramowanie zapewnia organizator).

W czwartek wieczorem, w  pierwszy dzień Olimpiady Geograficznej  zawodnicy rozpoczęli pobyt w Katowicach  spotkaniem z gościem specjalnym, którym był  pan Krzysztof Wielicki. Po spotkaniu odbył się krótki warsztat na temat wykorzystania technologii GIS i obsługi aplikacji mobilnej. W piątek po uroczystym rozpoczęciu uczniowie wzięli udział w zawodach pisemnych. Rywalizowali przy 3 podejściach z różnych dziedzin geografii. Podczas gdy Jurorzy pracowicie oceniali prace uczniów, zawodnicy Olimpiady mieli okazję posłuchać wykładu i zobaczyć pokaz w Planetarium Śląskim. W sobotę od rana - wycieczka po regionie. Zawodnicy byli w kopalni węgla kamiennego Guido, w Katowicach zwiedzili zabytkowe osiedle Nikiszowiec, centrum miasta oraz okolice Parku Trzech Stawów  i Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Ostatni dzień Olimpiady należał do 24 Laureantów. W tym dniu odbyły się zawody ustne i quiz multimedialny.  Najwyższy wynik uzyskał Jan Kwiatkowski (XIV LO w Warszawie). 

Gospodarzem zawodów finałowych było I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów okręgowych i finałowych w szkolnej GALERII

SERDECZNIE GRATULUJEMY ŁUKASZOWI

Wozek inwalidzki
Aktualności