Aktualności

Zamienniki sal od poniedziałku 12.12 do 22.12.2022 r.


Dla ucznia 2022-12-09 12:30:05

W związku z próbną maturą dla klas maturalnych od poniedziałku 12.12.2022 r. będą obowiązywać ZAMIENNIKI SAL . Jednocześnie informujemy, że zamienniki dla klas 2c i 4f przestają obowiązywać. Prosimy uczniów o sprawdzenie przydziału sali na czas trwania matury. 

Zdający przystąpią do próbnych egzaminów na sali gimnastycznej żeńskiej i w salach na 2 piętrze.  

Próbne egzaminy maturalne ze wszystkich przedmiotów


Matura 2023 2022-12-09 12:26:56

Informujemy, że od 12 do 21 grudnia odbędą się w naszej szkole tzw. próbne egzaminy maturalne ze wszystkich zadeklarowanych przez was przedmiotów.  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowały materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. Egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem, który przedstawiamy poniżej. Listy zdających są wywieszone w gablocie przy wejściu głównym do szkoły oraz będą sukcesywnie  publikowane na stronie internetowej szkoły. HASŁO DOSTĘPU do list zdających zostanie wysłane wiadomością poprzez dziennik. Szczegóły organizacji pracy i realizacji lekcji w klasach maturalnych TUTAJ

Egzaminy będą przeprowadzone w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi, korzystanie z dozwolonych materiałów i przyborów pomocniczych).

Zdający nie może :

  • spóźnić się na egzamin;
  • opuszczać sali egzaminacyjnej do godz. 9.00  w sesji porannej i do godziny 14.00 w sesji południowej;
  • spożywać posiłków, pić napojów itp. z wyjątkiem wody mineralnej
    w butelce półlitrowej, którą nie może stać na stoliku.

Zobowiązujemy maturzystów, którzy  z nie będą mogli uczestniczyć w egzaminie próbnym o zgłoszeniu tego faktu telefonicznie w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach 7.30-14.30 ( tel. 15 842 69 45).


I LO im. KEN w Stalowej Woli mistrzem powiatu w siatkówce chłopców!


Sport 2022-12-05 19:59:07

To był szalony piątek na naszej hali sportowej. Po 4 latach siatkarze wracają na tron międzyszkolnej licealiady i reprezentować będą nasz powiat w rozgrywkach rejonowych! Dziękujemy wszystkim sympatykom siatkówki, którzy tego dnia licznie pojawili się na trybunach. Bez Was nie byłoby tych emocji i tego klimatu.Od jutra nasze LO może zmienić Patrona szkoły na I LO im. Jana Konopki - tak już wszyscy żartują. To prawda, Janek zrobił różnicę mimo kontuzji stopy prowadząc nas do zwycięstwa, jednakże pamiętajmy, iż na ten sukces zapracował cały team dżentelmenów: Adam Zaniewicz, Jan Skrzypek, Damian Bucior, Szymek Kłosowski, Tomek Krupa, Filip Młynarski, Maciek Zbyrad, Kacper Kędra, Wiktor Ludian. Nie byliśmy faworytem ale to oni bardziej wytrzymali presję niż ekipa SLO.Dzięki wszystkim, którzy w jakiś sposób chcieli pomóc - dziewczętom z kl. 3F oraz 3G przy obsłudze i sekretariacie zawodów za cenne wskazówki mojemu asystentowi - p. Maćkowi W., Adrianowi, Jankowi Ł i jego ludziom z żylety, ekipie z nagłośnienia oraz wszystkim kibicom, którzy byli naszym wsparciem, motywacją oraz 7 zawodnikiem ! Są takie momenty w życiu każdego ucznia naszej szkoły godne zrozumienia, iż Staszic to nie szkoła lecz...... styl życia! Bravo!

Wyniki: LO KEN - Ekonomik 2:0, LO KEN - Budowlanka 2:0, LO KEN - CEZ 2:0, LO KEN - SLO 2:0!

1. LO KEN     

2. SLO

3. Budowlanka

4. CEZ

5. Sikorski

6. Ekonom

   

Wyjścia uczniów do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli


Informacje 2022-12-05 12:02:58

W dniach 12-21.12.2022 r. uczniowie wybranych klas 1 i 2 wezmą udział w lekcjach muzealnych w Muzeum COP w Stalowej Woli i Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1. Prosimy uczniów o sprawdzenie zaplaowanych wizyt w muzeum TUTAJ

CMI - spotkanie Koła Informatycznego


Informatyka 2022-12-04 08:02:10

Zapraszam wszystkich uczestników Koła Informatycznego na sobotnie spotkanie - 03.12.2022 o godz. 10.00.
A. Wnuk

Link do spotkań cyklicznych w kalendarzu Google. Osoby, które chcą uczestniczyć
w warsztatach sporadycznie mogą skorzystać z opcji: "Dodaj do kalendarza" ==>

Dodaj do
kalendarza: Dodaj do kalendarza google

Jutro - miejsce zerowe funkcji           metodą połowienia przedziałów.
Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Szlachetna Paczka


Gabinet psychologiczny 2022-12-02 20:37:11

5 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna  Szlachetna Paczka, w ramach której bedziemy zbierać fundusze dla 6-osobowej rodziny /2 rodziców i 4 dzieci w wieku 2-13 lat/. Najważniejsze potrzeby rodziny to: żywność długoterminowa, środki czystości, ubrania i obuwie dla dzieci, materac i fotel jednoosobowy rozkładany dla najstarszego syna. 

Zapraszamy społeczność szkolną do wsparcia akcji i aktywny udział w wydarzeniach zaplanowanych w tym dniu.

Wolontariat szkolny

Sukcesy Naszej uczennicy w sporcie kartingowym.


Informacje 2022-12-01 21:19:24

Miło nam poinformować, że  uczennica klasy IA Maria Kałdan, odnosi sukcesy w sporcie kartigowym. Marysia odniosła już wiele sukcesów do, któych zaliczyć należy m.in:

STARTY I OSIĄGNIĘCIA W 2022r. : 

• Wicemistrzostwo Rzeszowskiej Ligi Kartingowej w Kategorii Junior w sezonie 2022

• Dwukrotnie III miejsce w zawodach Gumi Elite w kategorii OPEN

• Międzynarodowe zawody Polish Indoor Kart Championship w Szczecinie:
II miejsce w Kategorii Dziewcząt do lat 18 (doważanie do 75kg)
III miejsce w kategorii Kobiet OPEN (doważanie do 90 kg)

• Międzynarodowe zawody POLISH CHAMPIONS CUP w Chorzowie:
I miejsce w Kategorii Kobiet (doważanie do 90kg)

• Puchar Polski w Szczecinie:
III miejsce w Kategorii Dziewcząt do lat 18

W sumie w sezonie 2022 wystartowała w 43 zawodach, 21 razy stając na podium (w tym 9 razy zwyciężając).

Obecnie Marysia  zajmuj I miejsce w Europie i III na świecie w rankingu SODI WORLD SERIES w Kategorii Dziewcząt do lat 15.

Na co dzień Marysia reprezentuje akademię kartingową z Rzeszowa: MotoSport „Racing is Life” w kategorii Karting Halowy. 

Gratulujemy Marii pasji, osiąganych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Wyjście klas na spektakl teatralny do SDK


Informacje 2022-12-01 14:17:38

 We wtorek 06.12.2022 r. uczniowie wskazanych klas wraz z opiekunem obejrzą spektakl teatralny „ Dziady” (obowiązkowa lektura).  Spotkanie  z opiekunem przed wyjćiem na spektakl o godz. 8.30 przed  wyjściem ze szkoły. Czas trwania: godz. 9.00- 10.20. Miejsce:  SDK ul. KEN. 

Uczniowie po spektaklu, pod opieką nauczyciela, idą do szkoły na 5 godzinę lekcyjną

Etap szkolny XXI Olimpiady Znajomości Afryki


Geografia 2022-12-01 11:17:05

Zapraszmy do udziału w szkolnym XXI Olimpiady Znajomości Afryki. Etap Pierwszy etap zgodnie z regulaminem Olimpiady odbędzie się na  5 grudnia 2022 roku (poniedziałek) o godz. 11.00 w bibliotece szkolnej i polega na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Komitet Główny, obejmującego zakres materiału zawarty w bibliografii.

Po zakończeniu I etapu prace zostają sprawdzone przez Komitet Szkolny według załączonego arkusza z poprawnymi odpowiedziami. Do etapu okręgowego kwalifikują się dwie osoby, które napisały test najlepiej uzyskując równocześnie minimalny próg punktowy (50%, czyli 25 punktów). W przypadku, gdy więcej niż dwoje uczniów uzyska taki sam wynik (tzn. najlepszy) nie należy robić wewnętrznych dogrywek, tylko taką liczbę uczniów zakwalifikować do etapu okręgowego.

Etap okręgowy odbędzie się 4 marca 2023 r. (sobota). Termin może jeszcze ulec zmianie. Informacja o godzinie i miejscach, w których zostanie przeprowadzony etap okręgowy będzie podana na stronie Olimpiady w zakładce „Aktualności” najpóźniej w lutym. Informacje te zostaną także wysłane do szkół pocztą elektroniczną.

Prosimy uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie o pilne zgłoszenie się do swojej nauczycielki geogafii . 

 

Projekt edukacyjny


Geografia 2022-12-01 11:11:10

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Projekcie edukacyjnym "Postaw na Słońce" . 

Kto może wziąć udział w konkursie?
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zasady udziału
W konkursie mogą brać udział zespoły złożone z uczniów i opiekuna. Zespół może składać się maksymalnie z 10 uczniów i jednego nauczyciela. Jedną szkołę może reprezentować tylko jeden zespół. Projekt odbywa się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie.

Przebieg projektu
Konkurs składa się z 2 etapów: Energia Słońca (trwa do 9 marca) i Zarabiaj na Słońcu (trwa do 24 maja). Na każdy z nich składają się 3 zadania. Uczniowie przygotowują raport z realizacji zadań, opiekun zespołu czuwa nad jego przygotowaniem i przesyła go do organizatora. Praca zespołów jest oceniana na podstawie przesłanych raportów. Całość konkursu odbywa się zdalnie poprzez stronę internetową postawnaslonce.pl

Nagrody
Łączna pula nagród to 30 000 złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody rzeczowe.
W każdej kategorii nagrody otrzymają trzy najlepsze zespoły w poszczególnych etapach oraz klasyfikacji Grand Prix (łączny wynik z 2 etapów). Uczestnicy otrzymają również dyplomy potwierdzające udział w konkursie. Nagrodą jest też wiedza i doświadczenie zdobyte podczas udziału w konkursie.

Więcej informacji o konkursie:
www.postawnaslonce.pl
postawnaslonce@fundacjabos.pl

 

Zarejestruj się na stronie projektu:
https://postawnaslonce.pl/zarejestruj-sie/
 

 

 

Sortuj po kategorii:
Wozek inwalidzki
Aktualności