Informacje 2020-04-23 11:27:10
 |
W piątek 24 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste zakończenie nauki uczniów klas maturalnych. W tym roku wyjątkowo spotkamy się na platformie Google MEET a nie jak w poprzednich latach na parkiecie hali gimnastycznej.
Wychowawcy wszystkich klas o godz. 11.00 zaproszą swoich uczniów do udziału w uroczystości szkolnej.
|
Informacje 2020-04-13 11:04:12
Matura 2020 przesunięta! Kiedy się odbędzie? Na tę wiadomość czekali wszyscy uczniowie ósmych klas, maturzyści i ich rodzice. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że egzamin ósmych klas oraz matura nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu. Prawdopodobnie będzie to druga połowa czerwca. Zmiana terminów egzaminów może oznaczać zmiany w harmonogramie rekrutacji.
cd. nastąpi
Informacje 2020-04-10 23:47:07
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy i zbliżającej się przerwy świątecznej, składamy serdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły każdego dnia zarówno Wam, uczniom naszego Liceum, jak i Waszym Rodzinom, zwłaszcza w tym czasie i w obecnej sytuacji życzymy dużo zdrowia!
Do zobaczenia, oby jak najszybszego, w murach szkoły! 
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji LO im. KEN
Informacje 2020-04-09 21:22:28

|
|
Kolejni nasi uczniowie dołączyli do uczestników olimpiad z listy olimpiad organizowanych przez Ministra Edukacji Narodowej.
Z ogromną radością informujemy, że PAULINA KARKOSZKA z klasy 3a i STANISŁAW HABIGIER z klasy 1aG otrzymali tytuł FINALISTY 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Nauczycielami w/w uczniów są p. I.Oleś i p. P.Godek.
GRATULUJEMY
|
Osiągnięcia 2020-04-15 04:22:49
Nasi finaliści
W tym trudnym czasie związanym z sytuację epidemiologiczną cieszą nas informacje o sukcesach uczniów I LO im. KEN w Stalowej Woli, z którymi z dumą się dzielimy.
Otrzymaliśmy informację, że Cezary Sagan III c i Bastian Bereżański II i zostali FINALISTAMI Olimpiady Artystycznej 2019/20 (sekcja - historia muzyki).
Nauczycielką wymienionych uczniów jest p.Jolanta Kawa.
GRATULUJEMY!
Osiągnięcia 2020-04-07 20:10:44
 |
Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z wytycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 16 marca 2020 r., nie odbędą się zawody finałowe XLVI Olimpiady Geograficznej planowane na 16-19 kwietnia 2020 r. w Gdyni.
Wszyscy uczniowie zakwalifikowani decyzją Komitetu Głównego do zawodów finałowych, uzyskają tytuł finalisty XLVI Olimpiady Geograficznej.
Miło nam poinformować, że tytuł FINALISTY uzyskało dwóch naszych uczniów p. Jolanty Biłogras. Są to:
Kamil Źródłowski z klasy 3a
Maksymilian Tabian z klasy 1a.
Serdecznie gratulujemy naszym Olimpijczykom
|
Informacje 2020-03-31 22:11:38
Czasowe ograniczenia funkcjonowania I LO im. KEN w Stalowej Woli w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
INFORMACJA DLA UCZNIÓW
W dniu 20.03.2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.
Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
Podstawową zmianą w przepisach jest obowiązek realizowania podstawy programowej i związane z tym wszystkie towarzyszące działania szkoły.
W związku z zaistniałą sytuacją od 25.03.2020 r. lekcje i inne zadania będziemy realizować z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.
O szczegółach organizacji pracy szkoły zostaniecie poinformowani poprzez dziennik.
Uroczystości 2020-04-06 12:45:29
Drodzy Uczniowie,
kontaktując się ze mną (najlepiej drogą mailową) proszę zachować pewien standard wiadomości.
1. Temat: Klasa, Imię i Nazwisko, Login
2. Treść wiadomości ...
3. Podpis ...
Odpowiadam (w pierwszej kolejności) na wszystkie maile na: awnuk(at)loken.pl
Pozdrawiam
Andrzej Wnuk
Informacje 2020-03-31 19:31:31
Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 11 marca 2020 r. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie którzy wpłacą 9 zł do dnia 29.11.2019 do nauczycielek fizyki.
Informacje 2020-04-02 20:38:15
Informujmy, że 20.11.2019 r. ( środa – sala 39) odbędzie się spotkanie w ramach programu dla szkół średnich Poznaj Atom realizowany we współpracy z Ministerstwem Energii .
Prowadząca: Magdalena Gumiela (Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie).
Celem lekcji jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu działania promieniowania jonizującego oraz energetyki jądrowej. Lekcje mają mieć charakter popularno-naukowy i składać się będą z trzech części:
1) Krótki film
2) Wykład poruszający bardziej szczegółowo kilka zagadnień:
- Naturalna promieniotwórczość
- Dawki promieniowania
- Sztuczne izotopy promieniotwórcze, ich produkcja i zastosowania
- Zastosowanie promieniowania w przemyśle i medycynie
3) Zajęcia praktyczne z zastosowaniem licznika Geigera-Millera
godz. 8.00-9.40
klasa 2f, 2a pod opieką M.Ujda , B.Gajda i J.Strugalski/K.Zawadzki, M.Gołojuch
godz. 9.50-11.40
klasa 2h,2g pod opieką W.Mazurkiewicz, M.Maczkowska (zast) i W.Pamuła, M.Biłogras
godz. 11.50-13.30
klasa 2c, 2b pod opieką T.Szabat i M.Gołojuch, Z.Świderski