Polecamy

06.10.2021r.

Sue Roberts , " Moje wielkie greckie wakacje"

Podnosząca na duchu komedia romantyczna o drugich szansach. Przezabawna opowieść o kobiecie, która żegna się z przeszłością i znajduje nową miłość. Mandy, beztroskiej trzydziestoparolatce, wydaje się, że już zawsze będzie żoną Danny’ego, swojej pierwszej szkolnej miłości. Kiedy więc odkrywa, że jej mąż ma romans, postanawia dokonać w swoim życiu WIELKICH zmian. Bez chwili wahania wskakuje do samolotu i ucieka na skąpaną słońcem grecką wyspę. Błękitne morze, złociste plaże i pyszne koktajle są dokładnie tym, czego jej teraz trzeba. Mandy zaprzyjaźnia się z przemiłymi mieszkańcami maleńkiej wioski nad morzem. Wpada jej też w oko przystojny, ciemnooki nieznajomy. Wkrótce odkrywa jednak, że nawet w raju zdarzają się problemy.
Czy wakacyjny romans pomoże jej uleczyć złamane serce? A może ktoś z jej dawnego życia pomoże Mandy przeżyć niezapomnianą przygodę?

 

06.11.2019 r.
Olga Tokarczuk,  "Dom dzienny, dom nocny"


Jest najambitniejszym projektem prozatorskim Olgi Tokarczuk. Ta pełna melancholijnego smutku (a miejscami i okrucieństwa) książka oferuje nam w finale wspaniały, optymistyczny koncept. Otwiera nas na poznanie życia, doświadczanie naszego istnienia w jego wielowymiarowej postaci. Nie udzielając nam porad ani nie serwując nam odpowiedzi na tzw. najistotniejsze pytania, zachęca do otwarcia się na tę niełatwą próbę, jaką jest nasza własna, niepowtarzalna egzystencja.

Jarosław Klejnocki, "Gazeta Wyborcza" :

"Olga Tokarczuk napisała książkę niezwykłą i wieloznaczną, opowiedzianą między jawą a snem, między konkretem a mitem. Wydaje się, że powieść otwiera nowy rozdział w twórczości pisarki."


Mariusz Cieślik, "Polityka":

"Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie..."



16.09.2019 r.
Remigiusz Mróz, "Turkusowe szale" to fascynująca powieść sensacyjno-przygodowa najpopularniejszego polskiego pisarza młodego pokolenia. Łączy w sobie doskonałą szpiegowską fabułę z wiernością historycznym źródłom. Wspaniała przygoda dla zainteresowanych II wojną światową.


05.03.2017 r.
Richard Paul Evans, "Zegarek z różowego złota" to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie. Jest to historia, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z początku XX wieku, w czasy narodzin wielkich fortun i szanowanych amerykańskich rodów, ale i ogromnej niesprawiedliwości społecznej.


03.10.2017 r.
Joanna Jagiełło, " Czekolada z chili"
...Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli.


16.09.2013 r.
Elizabeth L.Post,Joan M. Coles, "Przeżyć wśród ludzi: porady dla nastolatków"
Książka specjalnie dostosowana do potrzeb dzisiejszych nastolatków, zawiera przydatne porady dotyczące wszystkich dziedzin życia, bardziej lub mniej kłopotliwych sytuacji, począwszy od rozmów przez telefon, posiłków w uznanych restauracjach, randek, zachowania w domu, przygotowywania przyjęć i wielu innych okoliczności.


16.09.2013 r.
Ewa Sawicka, "Savoir-vivre: podręcznik dobrych manier"
Jest to obszerna publikacja dotycząca zasad zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców. Zawiera wskazówki dotyczące wielu spraw dnia codziennego, ale także sytuacji "odświętnych". Autorka podaje przykłady wzięte z życia, komentuje je, udziela cennych rad, ale czytelnik znajdzie tu przede wszystkim autorską życzliwość i przychylność. Kolejne rozdziały książki dotyczą m.in. zachowania się w pracy, przy stole, wśród przyjaciół, w rodzinie, w sytuacjach oficjalnych i prywatnych. Publikacje uzupełniają dowcipne rysunki Janusza Stannego.


16.09.2013 r.
Małgorzata Marcjanik, "Mówimy uprzejmie:poradnik językowego savoir-vicre`u"
Poradnik szczegółowo omawia zasady grzeczności językowej obowiązujące w relacjach różnych osób, np. przełożony, podwładny, ksiądz, parafianie, i w różnych sytuacjach,
np. na ulicy, w sklepie, w windzie. Bogaty w przykłady, uczy, jakimi słowami witać się i żegnać, dziękować i przepraszać albo np. grzecznie odmawiać.
Wiele uwagi poświęca grzeczności (a także jej brakowi) w mediach. Książkę wzbogacają porady językowe dotyczące różnych aspektów grzeczności językowej.


 

24.01.2013 r.
Michelle Moran, "Nefertiti"
Jest rok 1351 przed Chrystusem. Książę Amenhotep potajemnie morduje swego starszego brata, by zostać następcą tronu. Decyduje też, że jego żona, Kija, ze względu na swoje nie królewskie pochodzenie nie sprosta roli pierwszej kobiety w państwie. Wybór rodziców księcia pada więc na młodziutką, piękną i charyzmatyczną Nefertiti, która w niedługim czasie podbija serca jego poddanych i urasta w ich oczach do rangi bogini. Nad pałacem królewskim gromadzą się jednak ciemne chmury. Podczas gdy Kaja rodzi kolejnych następców tronu, ukochana przez tłumy Nefertiti powija kolejne córki. Wpływowi kapłani knują w tym samym czasie zawiłą intrygę za plecami królewskiej rodziny. Przepiękna opowieść o miłości, stracie, ambicjach i kulisach niczym nieograniczonej władzy w owianej tajemnicą scenerii starożytnego Egiptu.


24.01.2013 r.
Kristin Harmel, "Moje rzymskie wakacje"

Aromat prawdziwego cappuccino, smak lekkiego wina, dotyk słońca na twarzy... To wszystko czuje rozsądna Cat, kiedy w porywie serca wraca do Włoch, by odnaleźć młodzieńczą miłość. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót. Przystojny nieznajomy powiedzie ją przez Wieczne Miasto śladami księżniczki Anny, bohaterki "Rzymskich wakacji", filmowego romansu z Audrey Hepburn.
Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, że warto zaryzykować, by spełnić marzenia i... odnaleźć prawdziwą miłość. Romantyczna historia, malownicze zakątki Rzymu oraz przepisy na pachnące bazylią i rozmarynem włoskie przysmaki.


24.01.2013 r.
Stephanie Cowell, "Claude i Camille"

W połowie XIX w. młody Claude Monet postanowił, że woli cierpieć niewygody związane z życiem malarza aniżeli przejąć rodzinny interes. Wbrew ojcu, uzbrojony jedynie w marzenie, by stworzyć w sztuce nowy styl - wyruszył do Paryża. Tam jednak napotkał nieprzewidziane przeszkody: odrzucenie przez kręgi artystyczne, skrajną biedę, samotność. Na szczęście znalazł też szczerą przyjaźń z Renoirem, Cézannem, Pissarrem, Manetem, Jeszcze ważniejsza jednak była miłość życia, Camille Doncieux, piękna paryżanka z wyższej sfery, która odrzuciła dobrobyt, by stanąć u boku niedocenionego malarza. Muza, najlepszy przyjaciel, namiętna kochanka i matka dwojga jego dzieci - Camille nie opuściła Moneta i nie zwątpiła w jego wielkość mimo niedostatku. Dzięki jej pięknej postaci i historii ich tragicznego związku powieść Stephanie Cowell to nie tylko żywy portret artysty i narodzin impresjonizmu, ale przede wszystkim romans najwyższych lotów.


19.09.2012 r.
Katarzyna Grochola, "Kryształowy Anioł'

To historia nieśmiałej i pozbawionej pewności siebie Sary - niezbyt udane małżeństwo oraz niefortunna kariera zawodowa tylko utwierdzają Sarę w przekonaniu o niskiej wartości. Wymarzona posada w radiu okazuje się przerastać jej możliwości, a romans męża Sary wychodzi na jaw... Jak w tej sytuacji poradzi sobie bohaterka? Swoimi smutkami, niepokojem i pytaniami dzieli się z radiowym mikrofonem podczas nocnych audycji radiowych. Nie zdaje sobie sprawy, że jej szczere improwizacje odbywają się przy włączonym mikrofonie! Każdej nocy zdobywa kolejnych wiernych i zafascynowanych opowieścią słuchaczy, a w końcu ... prestiżową nagrodę - Kryształowego Anioła.
Od tej chwili życie Sary zupełnie się zmienia.



19.09.2012 r.
Katarzyna Grochola, "Serce na temblaku"

To dalszy ciąg historii Judyty, bohaterki "Nigdy w życiu!" Judyta przeżywa chwile szczęścia u boku ukochanego mężczyzny. Nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji, jest wciąż niepewna uczuć drugiego człowieka. Boi się powtórki z przeszłości. Walczy, czasem bez powodzenia, o swą niezależność. Sercowym problemom towarzyszą kłopoty z dorastającą córką i coraz bardziej doskwierająca monotonia w pracy zawodowej. Jak długo Judyta będzie nosiła swe serce na temblaku? Czy zabliźnią się rany, czy też wkrótce będzie musiała schować się za obronnym pancerzem?



03.01.2012 r.
Roma Ligocka,"Księżyc nad Taorminą"

To cykl felietonów publikowanych wcześniej w miesięczniku "Pani" zebranych w tomik. Roma Ligocka to pisarka i malarka, którą większość kojarzy z książek "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" czy "Kobieta w podróży".
"Księżyc nad Taorminą" to podróż po ludzkich losach, po wydarzeniach z życia pisarki. Ten temat często pojawia się w jej książkach.Felietony Romy Ligockiej to krótkie opowiastki z życia wzięte, fragmenty składające się na obraz Autorki. Tytułowa Taormina to niezwykłe miejsce u stóp Etny, malownicze, pełne kafejek, pięknych plaż i niebieskiego morza - porusza wyobraźnię i zmysły. Bawi opowieść o chwilowym zajęciu pisarki jako tłumaczki polskich piłkarzy i działaczy w felietonie "Chłopcy, do łóżka marsz!"
Pisarka dzieli się z nami swoimi odczuciami i spostrzeżeniami - to bardzo osobista książka. Felietony są pełne radości życia, ale również skłaniają do refleksji - jak opowieść o trudnej współpracy z kolegą z pracy, która skłoniła autorkę do jej zmiany. Po latach okazało się, że ten człowiek trafił do więzienia pod zarzutem zabójstwa....
Felietony można czytać sobie jak odrębne opowiadania, delektować się nimi. Zapewnią na pewno chwilę spokoju i relaksu. Wprowadzają w miły, niespieszny nastrój,  stanowią miłe ukojenie od szaleństwa codzienności.


13.12.2011 r.
Nicholas Sparks,"Na zakręcie"

Miles Ryan, zastępca szeryfa w New Bern, dawnej stolicy Karoliny Północnej, samotnie wychowuje dziewięcioletniego Jonaha. Życiową obsesją Milesa jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia, pochłonięty pracą i synem nie odczuwa potrzeby zbliżenia się do innej kobiety. Romans z Sarą Andrews, atrakcyjną nauczycielką Jonaha, która po nieudanym małżeństwie próbuje odbudować swoje życie, może być jego ostatnią szansą na stworzenie szczęśliwej rodziny. Tymczasem nad ich związkiem zbierają się czarne chmury.


30.11.2011 r.
Richard Paul Evans, "Obiecaj mi"

To opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać czas...W zamkniętych na klucz i ukrytych w szafie szkatułkach przechowuję dwa naszyjniki. Są podarunkami od dwóch mężczyzn. Oba naszyjniki są piękne i cenne, nie noszę jednak żadnego z nich - jednego z powodu złamanej obietnicy, drugiego z powodu obietnicy dotrzymanej....
Tamtego roku Beth przestała wierzyć w szczęśliwy los. Jej życie rozsypało się jak domek z kart: musiała zmierzyć się ze zdradą i opuszczeniem. W chwili próby zawiódł ją najbliższy człowiek, łamiąc wszystkie obietnice, które do tej pory składał. Wtedy właśnie pojawił się Matthew - niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który łapie za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Wiedział, jak pomóc, co zrobić, by Beth znów zaczęła się uśmiechać, znał odpowiedzi na dręczące ją pytania. On też złożył obietnicę. Czy będzie w stanie jej dotrzymać? Kim naprawdę jest Matthew i skąd tyle wie na temat Beth i jej rodziny?


29.11.2011 r.
Maria Nurowska, "Requiem dla wilka"

To kontynuacja głośnej powieści ""Nakarmić wilki"" z 2010 roku. Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, do wsi, w której przebywała bohaterka "Nakarmić wilki", Katarzyna. Joanna chce się spotkać ze swoim idolem, starym reżyserem, który w Bieszczadach kupił dom. Z początku niechętny jej mężczyzna po jakimś czasie zaczyna się nią interesować. Okazuje się, że pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa, jej tajemnicze losy wciąż nie dają spokoju tym, którzy się z nią zetknęli. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej tragicznie doktorantki, zdarza się, że pytają: "Pani ożyła?". Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o swojej poprzedniczce, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której mieszkała Kasia. Nic nie wie o lesie ani o zwierzętach, ale zaczyna żyć życiem tamtej dziewczyny, i choć nie zna zachowań wilków, postanawia odszukać je i sfotografować. Historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w jej życiu pojawia się Olgierd, pilnie strzegący wilków i swojej pamięci o Katarzynie. Życiem kobiety zaczyna rządzić fascynacja dwoma mężczyznami - wybitnym artystą i skrytym naukowcem, ale przede wszystkim zagadkowymi dzikimi zwierzętami, których odnalezienie staje się jej obsesją...


28.11.2011 r.
Joanna Szczepkowska, "Zagrać Marię"

Zaskakująca książka, która z finezją i wyczuciem łączy historię aktorki, pytanie o fenomen Marii Skłodowskiej-Curie i opowieść z pogranicza nauki i metafizyki.Marta, znana aktorka, przyjmuje rolę Marii Skłodowskiej-Curie w polsko-francuskiej koprodukcji. W trakcie przygotowań do filmu próbuje zrozumieć sposób myślenia i determinację naukowca. Zafascynowana postacią uczonej przekracza granice artystycznych poszukiwań i dotyka prawdy o badaniach i odkryciach Marii. Losy Marty przeplatają się z losami Tary, wróżbitki z warszawskiej Pragi, i jej córki Idy obdarzonej darem jasnowidzenia. Razem odkrywają tajemnicę pewnej rodziny naznaczonej zabójczym wpływem radu.


 

26.09.2011 r.
Agata Linek,"Śmiech ćmy"

 Nowy zbiór wierszy , na który składają się dwie grupy utworów. Pierwsza nosi charakter osobisty i odwołuje się do wewnętrznych przeżyć i przemyśleń. Część druga to historia najnowsza wpleciona w los podmiotu lirycznego.


Monika Kusztal, "Reklamówka w niebieskiej sukience" - to kolejny zbiór autorki, w którym subtelność uczuć, uroda metafory i zaskakująca trafność obrazowania, jak zwykle obecne są w jej utworach.


Wiktoria Zender, "Strefa cienia: trzy lata z psychopatą- historia prawdziwa", "Strefa światła- walka o szczęście historia prawdziwa"

.Trudno byłoby wymyślić taką historię. I w rzeczy samej, nie została ona wymyślona. To wszystko zdarzyło się naprawdę. Pod pseudonimem Wiktorii Zender kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była z nim kilka lat związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. O tym opowiada część pierwsza. Część druga jest opowieścią o powolnym powracaniu do życia. Dowodzi, że można się podnieść po każdej tragedii, można żyć dalej i być sobą bez względu na wszystko.


Richard Hammond, "Jak zostać arktycznym ninja". Znakomita opowieść przygodowo-podróżnicza, która odsłania kulisy powstania kilku najsłynniejszych odcinków Top Gear. Richard Hammond przeprawia się zdezelowanym samochodem przez afrykańskie bezdroża, próbuje przepłynąć amfibią kanał La Manche, a e Ameryce zaprzyjaźnia się z prawdziwymi Aniołami Piekieł. To książka nie tylko dla fanów Top Gear, ale dla wszystkich lubiących literaturę podróżniczą okraszoną sporą dawką humoru.


Elizabeth Gilbert, "I że Cię nie opuszczę...czyli love story". Z typowym dla siebie poczuciem humoru, inteligencją i znajomością psychiki ludzkiej Gilbert opisuje swoje zmagania z myślą o powtórnym zamążpójściu. Ujawnia tajemnice związane z małżeństwem, odpowiada sobie na pytania o dopasowanie, zachwyt sobą nawzajem, wierność, rodzinne tradycje, ryzyko rozwodu, społeczne oczekiwania, odpowiedzialność.

Wozek inwalidzki
Aktualności