V GIS day w LOKEN

JUŻ PO RAZ PIĄTY W NASZEJ SZKOLE 13 listopada (środa), będziemy świętować obchody GIS Day. GIS Day jest międzynarodową i coroczną imprezą użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Obchodzony jest on na całym świecie od 1987 roku,zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej,pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society i Association of American Geographers.

Głównym celem GIS Day jest uświadomienie istoty systemów informacji geograficznej, wykorzystywanych w działaniach administracyjno – społecznych i gospodarczych. W tym dniu na całym kuli ziemskiej specjaliści, studenci oraz profesorowie zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania świata GIS-u, pokazują jak można samemu stworzyć swój system i czerpać ogromne korzyści z tej dziedziny nauk.

W programie Międzynarodowego Dnia GIS-u w I LO im. KEN w Stalowej Woli pokażemy m.in. jak tworzyć swoje własne mapy i proste aplikacje mapowe służące np. do opracowania mapę wycieczki. Zapraszamy na wirtualny spacer TUTAJ

W zajęciach tematycznych w tym dniu weźmie udział ok. 120 uczniów. Warsztaty i prelekcje będą prowadzone przez nauczycielki B.Gazdę i J.Biłogras oraz uczniów klasy 2c P.Cemerysa i B.Skórskiego w sali 49 o godz. 8.00 i sali 35 od 9.40 do 13.30.

Nasza szkoła jest objęta patronatem firmy ESRI Polska i jako jedna z dwóch szkół ogólnokształcących w Polsce realizuje przedmiot nauczania GEOINFORMATYKA (Systemy Informacji Geograficznej). Na naszej stronie internetowej w zakładce GEOGRAFIA można zobaczyć dotychczasowe prace naszych uczniów.

Zachęcamy do wysłuchania kilku słów od J.Dangermonda, założyciela firmy Esri, z okazji GIS day 2019 TUTAJ

ZAPRASZAMY

Wozek inwalidzki
Aktualności