Windows 10 dla Samsunga

Windows 10 z obsługą bezprzewodowego transferu plików na telefony Samsunga

Przesyłanie zdjęć czy innych plików z komputera na telefon może być często kłopotliwe i przypominać żonglerkę kablem USB. Teraz przynajmniej w zakresie sprzętów Samsunga będzie to nieco prostsze.

 

Microsoft oraz Samsung postanowiły uprościć nieco życie swoim użytkownikom. W nowym buildzie Windows 10 dla Insiderów znalazła się bowiem nowa funkcja, która pozwala na przesłanie plików na telefon Samsunga przez Wi-Fi. Na razie dotyczy to takich smartfonów jak Galaxy S10 czy Galaxy S20. Warto dodać, że już w ubiegłym miesiącu można było odbierać powiadomienia i telefony z dowolnego telefonu na Androidzie.

Aby skorzystać z nowej funkcji, trzeba mieć microsoftową aplikację Twój Telefon oraz Link to Windows Samsunga. Następnie wystarczy przeciągać pliki, jeśli chcemy je wysłać na telefon lub za pomocą dłuższego przytrzymania palca na ekranie smartfonu przesłać je z telefonu na komputer. Niestety, minus jest taki, że pliki ograniczone są do rozmiaru 512 MB. Co więcej transfer to tylko 100 plików za jednym razem, więc przy większych partiach np. zdjęć trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Microsoft cały czas rozwija swoją aplikację do łączenia telefonu z komputerem osobistym. Warto dodać, że już jakiś czas temu okazało się, że pomocnik aplikacji Twój Telefon jest najczęściej instalowanym programem na Androida. A niedawno wprowadzono funkcję, która pozwoli każdemu z Androidem zadzwonić z poziomu komputera.

Wozek inwalidzki
Aktualności