Wycieczki

Nauka języka to nie tylko siedzenie nad nudnymi ćwiczeniami gramatycznymi, ale również doskonalenie posługiwaniem się językiem angielskim jak i poznawanie kultury krajów z obszaru angielskojęzycznego. A jaki jest najlepszy sposób doskonalenia posługiwania się nim i poznawania kultury i bogactwa kulturowego tego obszaru jak nie poprzez odwiedzanie różnych jego zakątków. Od roku 2011 w naszej szkole organizowane są wycieczki do krajów anglojęzycznych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest P. Katarzyna Geraghty. W marcu 20011 odbył się pierwszy wyjazd na tygodniowy pobyt w Londynie. Kolejne wycieczki organizowane były z częstotliwością co dwa lata i tak kolejne wyjazdy odbyły się w roku 2013, 2015, 2017 i 2019. Kolejni uczniowie mieli wyjechać na warsztaty w marcu 2020, jednakże obecna sytuacja na świecie nie pozwoliła nam odkryć tego pięknego miasta. Podczas wyjazdów uczniowie poznają ciekawe miejsca w Londynie jak: Parlament Brytyjski, Twierdza Tower, Teatr Szekspira, Hrabstwo Westminster czy Most Tower. Oprócz samego Londynu uczniowie wyjeżdżają poza Londyn np. do Windsoru- rodowej siedziby brytyjskiej rodziny królewskiej czy do Hampton Court- pięknego pałacu przerażającego i okrutnego Henryka VIII.

Uczniowie naszej szkoły bardzo byli zainteresowani poznaniem innych zakątków Wysp Brytyjskich, dlatego też P. Geraghty zaproponowała również wyjazdy do Szkocji, w szczególności do Edynburga, i do Irlandii z bazą noclegową w Dublinie. Będąc na warsztatach w Szkocji w 2016 uczniowie poznali ciekawe miejsca w samym Edynburgu jak i okolicach i tak pojechali do North Bewrick Stirling czy Linlithgow. W roku 2018 kolejna grupa uczniów miała możliwość zachwycić się pięknymi widokami podczas jednodniowego wyjazdu z Edynburga w Góry Highland i nad Jezioro Ness.

 

Podczas wyjazdu do Irlandii uczniowie mieli możliwość odkryć bogactwo stolicy Irlandii- Dublina, jak i inne ciekawe miasta jak Derry, w Irlandii Północnej czy Malahide. Warsztaty zrealizowane zostały do tej pory tylko raz w październiku 2017.

 

Podczas wszystkich wyjazdów uczniowie sami odkrywają zwiedzane miejsca, szukają odpowiedzi na pytania dotyczących danych miejsc poprzez rozmowy z opiekunami budynków, wystaw czy przypadkowymi przechodniami. Daje to naszym uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i nabycia swobody w porozumiewaniu się w obcym języku.

 

Wozek inwalidzki
Aktualności